• attorney-estate.jpg
  • criminal-lawyer.jpg

وکیل خانواده

وکیل خانواده

یکی از بیشترین مسائلی که افراد برای حل و فصل آن به دادگاه‌ها رجوع می‌کنند، مسائل حقوقی خانواده و مشکلات خانوادگی از قبیل طلاق و موارد مربوط به آن است. به همین دلیل، داشتن وکیلی خوب که بتواند شما را در این امر یاری بنماید بسیار امری حیاتی و ضروری برای گرفتن نتیجه مطلوب است.

وکلای دادگستری، بسته به حیطه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. اما اگر در زمینه مربوط به خانواده به مشکلی برخوردید، این وکلای خانواده هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا از حق خویش دفاع کنید تا پایمال نشود.

وکیل خانواده چیست؟

وکیل خانواده وکیلی است که به موکلان خود در زمینه حل مسائل حقوقی که به امور خانواده مربوط می‌شود کمک می‌کند.  از آن‌جا که قانون خانواده کمی متفاوت‌تر است، تخصص و تجربه در این زمینه، دو ویژگی اصلی وکیلی است که پرونده‌ی شما تحت نظارت او پیش می‌رود. چنانچه وکیل شما اطلاعات ، تخصص یا تجربه‌ی ناکافی داشته باشد ، بی شک شکست ، پایان تلخ پرونده‌ی شماست. این را در نظر داشته باشید که وکلای خانواده تنها در زمان طلاق به شما کمک نمی‌کنند ، تنظیم قراردادها و یا توافقات پیش یا بعد از ازدواج نیز می‌تواند در حیطه‌ی کاری آنها بگنجد.

 

مشاوره طلاق‌های مالی پس از طلاق اصلی، و تقسیم بندی عادلانه میان اموال ، از دیگر مسائلی است که یک وکیل خانواده‌ی حاذق قدرت رسیدگی و مشاوره حقوقی مربوطه به آن را دارد. پیگیری مسائلی مانند دریافت مهریه و نفقه که مربوط به دادگاه‌های طلاق است و بررسی حضانت کودک پس از طلاق از جمله کمک‌های شایانی است که یک وکیل خبره خانواده به شما می‌کند.

نکته مهم اینجاست: که اگر وکیل خانواده شما وکیل زن است، یک گام جلوتر از بقیه یا حداقل طرف مقابل که همسر باشد هستید. وکلای زن به علت دقت فراوان ریز بینی، تیز بینی و درک بهتر موقعیت خانواده زوج یا زوجه و حتی اگر فرزندی وجود داشته باشد که از تفاوت‌های روانشناختی‌ زنان نشات می‌گیرد، بهتر از وکلای مرد به شما می‌توانند در طول روند پرونده های شما خدمات حقوقی برسانند.

اگر بخواهیم یک جمع بندی برای مطالب انجام دهیم می توان اینطور به مطلب پایان داد و به طور کلی وظایف یک وکیل خانواده به شرح زیر است:

  • رسیدگی پرونده‌های طلاق
  • بررسی مسائل مربوط به حضانت کودک
  • وکلای خانواده می‌توانند بهترین نماینده دادخواهان در دادگاه باشند.
  • و اموری همچون نفقه ، مهریه ، استرداد جهیزیه ، اجرت المثل ، اذن ازدواج و ... را به بهترین شکل ممکن پیگیری نماید.

تلاش کنید در زمان روبرو شدن با مسائل حقوقی مربوط به خانواده ، در هر زمان و هر مرحله از زندگی مشترک قبل یا بعد از آن هم حتما از نظریات یک وکیل خانواده مجرب و کارآزموده خانم یا آقا بهره بجویید و با اقدام خودسرانه بی گدار به آب نزنید.

09129401481  -  09129401482  -  09128963121

0321782
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
232
294
787
787
2029
10759
321782

پیش بینی امروز
456


آی پی شما3.231.166.56